ביטוח משכנתא – איך לקחת את משכנתא בצורה נכונה

סמל עיריית רחובות
בקשה לביטול \ ערעור דוח חניה רחובות
יולי 27, 2018
סמל עיריית חיפה
בקשה לביטול \ ערעור דוח חניה חיפה
אוגוסט 20, 2018
חושבים שאתם יודעים איך לרכוש ביטוח משכנתא?

אחד החלומות הגדולים ביותר של זוגות צעירים הוא להגיע אל היום בו הם יוכלו לרכוש דירה משל עצמם. אנחנו יודעים עד כמה זה מסובך וקשה, במיוחד היום כשמחירי הדירות מאמירים והמשכורות נשארות אותו דבר. אך בשלב מסוים, כאשר מחברים את כל החסכונות ביחד, אפשר להתחיל לתכנן כיצד לקחת משכנתא ולרכוש בית ראשון.

נטילת משכנתא היא לא דבר מורכב כפי שזה נשמע, אך צריך לומר, גם לא מדובר בפעולה בנקאית פשוטה. צריך להתכונן אליה בהתאם, הן מבחינה כלכלית והן מבחינה פרוצדוראלית, שכן צריכים להגיע מוכנים עם כל המסמכים על מנת שהבנק יוכל לבחון אם אנחנו רשאים לקבל משכנתא ולהתחיל את התהליך. אך הצד הכספי הוא הרבה יותר מהותי.

נטילת משכנתא כוללת מרכיבים, בין היתר היא כוללת רכישת ביטוח משכנתא אשר הבנק מחייב אותו לרכוש על מנת שנוכל לקבל ממנו משכנתא עבור הנכס אותו אנחנו רוצים לרכוש, וכן יש תשלומים נוספים שאנחנו נצטרך לבצע, בין אם זה פתיחת תיק, מסים, תשלום לעורך דין שייצג אותנו כאשר נגיע למשא ומתן על רכישת הנכס, וזה עוד לפני שאנחנו בוחנים האם אנחנו נידרש להלוואה בנוסף למשכנתא.

במקומות מסוימים אנחנו יכולים לצמצם עלויות, למשל ביטוח משכנתא אנחנו יכולים לעשות דרך חברות ביטוח פרטיות ולא דרך הבנק ואז אנחנו יכולים לצמצם במידה מסוימת את העלויות שלנו, אנחנו יכולים לבחון אופציות שונות כיצד לצמצם את העלויות הכוללות ובמקרים אחרים, לפרוס אותן לאורך תקופת זמן יותר ארוכה, כך שההשפעה שלהם על התקציב הקבוע שלנו תהיה נמוכה יותר.

כיצד מתכננים את העלויות בצורה נכונה

כאמור, ביטוח משכנתא זו רק הוצאה אחת ולא עיקרית בכל הנושא של נטילת משכנתא. באופן טבעי, המשכנתא כשלעצמה היא הדבר החשוב והגדול בו אנחנו צריכים לטפל.

עלינו לעשות כמה דבירם בשביל לקבל את המשכנתא הטובה ביותר. ראשית, עלינו לבחון מה הם כל המשאבים שעומדים לרשותנו על מנת להציג הון עצמי. אנחנו מחוייבים להציג מינימום של שלושים אחוז מערך הנכס דרך הון עצמי. זה לא אומר שאנחנו לא יכולים להציג יותר וזה גם לא אומר בהכרח, שאם אין לנו אחוז זה אנחנו לא יכולים לקבל משכנתא. במקרה כזה נצטרך לקחת הלוואה נוספת.

שנית, אנחנו צריכים לבחון מה הם המסלולים שעומדים לרשותנו. כל מסלול יש לו סוג ריבית אחרת וכן פריסת תשלומים שונה. רצוי מאוד לבצע את הסקירה של המסלולים ולאחר מכן, להתמקח עם הבנק על מנת לקבל את המסלול הטוב ביותר עבורנו, בתנאים אופטימאליים.

אחרי שאנחנו בוחנים את כל הנתונים, אז נוכל להחליט איזו משכנתא יכולה להתאים לנו. עלינו לזכור, המשכנתא תלווה אותנו במשך שנים רבות, אלא אם נרצה ונוכל למחזר אותה, אז נוכל לשנות את המסלול שלה בהתאם לנתונים שעומדים לרשותנו, באותה נקודת זמן.

ביטוח משכנתא – איך לקחת את משכנתא בצורה נכונה
5 (100%) 1 הצבעות